Kontrola procesu fermentacji


Drożdże, podczas oraz po fermentacji, zbierają się na dnie zbiornika (względnie stożka zbiornika). Z reguły stosowane w takim procesie drożdże są używane kilkukrotnie. Ponieważ tylko najbardziej fermentujące drożdże powinny być dalej używane, najczęściej wykonywana jest selekcja.
Na początku zbioru drożdży, liczba komórek drożdży jest bardzo wysoka (TNTC) i zmniejsza się ciągle wraz z trwaniem procesu. Początek i koniec zbioru drożdży jest zwykle wykonywany ręcznie przez pracownika, który kontroluje mętność poprzez zabudowany wziernik. Po zakończeniu procesu składowania lub przez filtracją, pozostałość drożdży jest ściągana jako osad. Automatyzacja procesu zbierania drożdży i zdefiniowanie indywidualnego rozdziału fazy może być wykonywana przez zastosowanie miernika mętności ITM-2.

Rozwiązanie NEGELE
Z powodu różnic w liczbie komórek i gęstości warstw drożdży, pomiar mętności może być używany aby rozróżnić poszczególne warstwy drożdży 
W tym celu miernik mętności ITM-2/-3 jest montowany na wylocie ze zbiornika fermentacyjnego. Miernik mierzy w sposób ciągły mętność w % natomiast sygnał wyjściowy 4...20mA reprezentujący wartość mierzonej mętności może być podłączony do sterownika lub regulatora.
Dzięki możliwości nastawy w mierniku ITM-2/-3 wartości progowej (wyjście alarmowe), proces zbioru drożdży może być dokładnie monitorowany, powtarzalny i automatyczny.
Korzyści
• Dokładny, powtarzalny pomiar gwarantujący stałą jakość produktu.
• Oszczędność czasu szybko amortyzuje koszt inwestycji i czyni produkcję
   korzystniejszą, opartą na trwałej podstawie.
• Bardzo niska cena w stosunku do otrzymanych wyników


O nas

Firma WEGA PROJEKT powstała na bazie istniejącej od 1990 roku prywatnej firmy P.H.U WEGA, specjalizującej się w budowaniu elektronicznych wag samochodowych i kolejowych.
WEGA-PROJEKT SP. z o.o.
Address:
ul. Kasjopei 30A, 80-299 Gdańsk
Tel:
+48 (58) 305 19 26
Fax:
+48 (58) 522 90 05
E-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WEGA-PROJEKT SP. z o.o. Sp. k.
ul. Marynarki Polskiej 96, 80-955 Gdańsk